bizalom, kölcsönösség, KÖBE
KöBE
KöBE
KöBE
KöBE
Magyar English Deutsch Français
Akadálymentes

Sajtóközlemények

A nyári viharok megnövelték a lakáskárok számát, de vajon mit tehetünk ezek megelőzése érdekében, és mire jó a videós kárrendezés?

( kiadva: 2018-07-20 )  

A megnövekedett számú nyári viharok felhívják a lakosság figyelmét a lakásbiztosítások jelentőségére.


Bár jelenleg a hazai háztartások kb. háromnegyede rendelkezik lakásbiztosítással – ami európai viszonylatban viszonylag jónak számít – azonban az évek során az ingatlanok értéke emelkedhet, amit az indexált (értékkövetett) biztosítási összeg nem mindig ad vissza pontosan.



 Annak érdekében, hogy nehogy a kárkifizetésnél lepődjünk meg, a térített összeg kisebb, mint ami a valós kárértéket fedezni tudja, érdemes minden évben felülvizsgálni a lakásbiztosításunkat, s az időközben történt esetleges lakásfelújítást, az értékes műszaki cikkek beszerzését vagy épp az ingatlanárak emelkedését belekalkulálni, amikor a biztosítási összeget mérlegeljük. Ebben természetesen a biztosítási szakemberek is tudnak segíteni, és adott esetben a megújult helyzetnek megfelelően magasabb térítési (és ezzel biztosítási) összeget vagy új igényeinkhez testhezállóbb terméket ajánlanak.



 Tallárom Tamás, a KöBE Közép-európai Kölcsönös Biztosító Egyesület kárigazgatójának elmondása szerint, „a három leggyakoribb lakáskár-típus a vezetékes vízkár, a viharkár, valamint az üvegkár. Léteznek azonban olyan elővigyázatossági lépések, amelyekkel hatékonyan védekezhetünk a károk egy része ellen. A vezetékes vízkárnál legjobban úgy előzhetjük meg a bajt, ha rendszeres időnként karbantartjuk a vízvezeték rendszert, valamint ellenőrizzük a vízóránkat, hogy a mért elhasznált vízmennyiség nem mutat-e kimagasló értéket, ami esetleg csőtörésre utalhat. Emellett, mielőtt hosszabb (több napos) útra utazunk, érdemes indulás előtt a vízcsapot elzárni.



Viharkárok esetében leginkább a viharos erejű szél által megbontott tetőn bejutó csapadék okozza a legtöbb és legnagyobb károkat, ám az esetek többségében megelőzhető a baj, ha évente ellenőrizzük a tető állapotát, az esetleg elmozdult cserepeket, tetőfedéseket kiigazítjuk, az elamortizálódott, elhasználódott tetőelemeket pedig szakemberrel kicseréltetjük. Tapasztalataink szerint jó minőségű, szakszerűen telepített tetőfedő anyagok esetében még erősebb viharos erejű szél sem bontja meg a tetőszerkezetet.



Üvegkárok esetén leginkább a vihar, huzat által becsapódó ablak üvege sérül meg, azért hasznos, ha már kis sebességű széllökéseknél, amikor már a huzat kialakul, bezárjuk, vagy legalább biztonságosan kitámasztjuk a nyílászárókat.”



Bár az ingatlanjában keletkezett károkat mindenki szeretné elkerülni, ha az előzőkben írtakat megtettük, legalább afelől biztosak lehetünk, hogy (a biztosításkötéssel és az óvintézkedések megtételével) felelős fogyasztóként mindent elkövettünk otthoni értékeink megőrzéséért.



 A kárigazgató kiemeli, hogy 2017 óta jelentősen megkönnyíti a KöBE ügyfeleinek lakáskár-rendezését, hogy elérhetővé vált a gyors videós kárrendezés, amely előnyei, hogy az ügyfélnek nem kell várni a kárszakértőre, és nem szükséges szabadságot kivennie, hogy a kárfelvétel megtörténjen. „Új szolgáltatásunk keretében a kárbejelentő által megadott időpontban kárszakértőnk videokonferenciás kapcsolatot létesít az ügyféllel, és ezen a csatornán navigálja őt a keletkezett károk rögzítése érdekében. Így, az egész tevékenység nem vesz igénybe többet 15-20 percnél. További előny, hogy kollégánk szóban tud tájékoztatás nyújtani a kárendezés további folyamatáról, valamint már a videós kapcsolat közben kiszámolja a kártérítés összegét. Ezáltal a kárrendezés folyamata jelentősen felgyorsult, s akár a reggel bejelentett kárt már aznap délutánra ki is fizetjük. A szolgáltatás igénybevételéhez nincs szükség másra, mint egy mobileszközre, valamint egy gyors internet kapcsolatra. Ha az ügyfél mégse kíván ezzel a lehetőséggel élni, természetesen hagyományos módon, kárszakértőnk a lakásán megszemlézi a kárt, és akár már ott helyben kikalkulálja a kárösszeget.”



Összegezve tehát elmondható, hogy értékeinket leginkább egy megfelelően kiválasztott, és rendszeresen felülvizsgált lakásbiztosítással tudjuk megóvni, de amennyiben mégis megtörtént a baj, a KöBE biztosítónál is elérhető online kárbejelentés igen hasznos lehet. Így nemcsak a kárbejelentés folyamata egyszerűsödött le jelentősen, hanem a kár után kifizetett összeg is akár még aznap a számlánkon lehet, köszönhetően a gyors kárrendezésnek.